Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje

Netradicinėje istorijos ir pilietiškumo pamokoje „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“, kurią organizavo pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Vaitkevičienė, kartu su istoriku, Vilniaus universiteto dėstytoju, knygos autoriumi Norbertu Černiausku susitiko ir bendravo antrų klasių mergaitės ir berniukai. Mokiniai dalyvavo diskusijoje apie Lietuvos Nepriklausomybės svarbą ir protmūšyje apie riterius bei drakonus. Mokiniai sužinojo atsakymus į klausimus „Kas yra pats garsiausias riteris ir riterė Lietuvos istorijoje?“, „Kaip sveikinasi riteriai?“, „Kas yra šauliai?“, „Ką reiškia pasakymas, kad žmogus turi riteriškų savybių?“ ir kitus. Smagu, kad auganti jauna karta turi tvirtas vertybes ir noriai bei atvirai gali įvardinti, kodėl jiems patinka gyventi Lietuvoje? Jie didžiuojasi gyvendami savo tėvynėje. Antrokai sako, kad čia yra jų namai, pabrėždami, jog būtent čia gimė jų seneliai, tėvai ir jie. Mergaitės ir berniukai džiaugėsi, kad Lietuva nors ir maža valstybė, tačiau joje gyvena drąsūs, protingi ir laimingi žmonės. Taip pat jie pastebėjo, kad mūsų šalyje gausu piliakalnių, ežerų, upių, yra išlikę daug senovinių pilių.  Džiaukimės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimu ir tuo, kad mūsų, kurie norime nepriklausomos, demokratinės, laisvos savo valstybės, yra daug. Su Kovo 11-ąja!

Jolanta Vaitkevičienė Įrašo autorius:
Jolanta Vaitkevičienė
Pradinio ugdymo mokytoja

Vasario 28 dieną Šaltiniečių bendruomenė dalyvavo Žiemos sporto šventėje-žygyje.

Progimnazijoje organizuota Sveikų užkandžių pertrauka!

Vasario 25 dieną per ilgąją pertrauką mokyklos kieme pradinių klasių mokiniai ir mokytojos šoko Užgavėnių ratelius ir kvietė pavasarį.

Valstybės atkūrimo dienos proga aktų salėje pasirodė 1–8 klasių ir mokytojų chorai.

Projekto „MA(R)TH – Math, Music and Art will keep you smart“ dalyviai nuvyko į Graikiją.