Metodinė veikla

13 klasės anglų kalbos pamoka „Šalys ir tautybės“

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje 2023 m. gruodžio 13 dieną buvo organizuota anglų kalbos mokytojos Rūtos Vainauskaitės 13-os klasės pamoka miesto mokytojams tema „Šalys ir tautybės“. Mokytojai išbandė pamoką, kuri skirta 5–6 klasių mokiniams. Pamokos metu dalyviai atliko žodyno lavinimo užduotis: prisiminė jau žinomas šalis ir tautybes anglų kalba bei mokėsi naujų žodžių. Tradicinė pamoka paįvairinta įtraukus netradicines užduotis – dėliones. Taip pat mokytojai atliko individualias užduotis pildydami užduočių lapus ir lavindami rašybos bei taisyklingos tarties įgūdžius. Darbas buvo atliekamas individualiai, porose ir grupėje.

Gerosios patirties sklaidos metu taip pat pasidalinta skaitmeninių įrankių panaudojimo galimybėmis pamokose.

...

13 klasės pamoka „Advento vainikas“

2023 m. lapkričio 21 d. miesto pradinių klasių mokytojos rinkosi į 13-os klasės integruotą lietuvių kalbos, tikybos ir technologijų pamoką „Advento vainikas“. Pamoką vedė mokyklos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Geta Pečiulienė. Ji dalijosi savo ilgamete patirtimi, užduočių banku, bei praktiškai su pamokos dalyvėmis kūrė Advento vainiką, aiškinosi simbolių reikšmes.

...

13 klasės pamoka „Dovanų vokas“

Dailės mokytoja Gintarė Krikščiūnienė 2023 m. lapkričio 21 d. vedė 13-os klasės pamoką miesto pedagogams „Dovanų vokas“.

...

13 klasės pamoka „My Routine“ 2023-11-16

2023 m. lapkričio 16 d. miesto anglų kalbos mokytojai rinkosi į 13 klasės pamoką, kurią organizavo mūsų mokyklos anglų kalbos mokytojas metodininkas Andrius Rusakevičius. Mokytojai susipažino su mokymosi platformų Buzzonk ir Jeopardy veikimo principais ir patys aktyviai dalyvavo žaidime bei atliko užduotis tema „My Routine“. Kartais smagu pabūti vaikų kailyje.

Anglų kalbos mokytoja Reda Maknevičienė

...

13 klasės pamoka „Perimetro ir ploto skaičiavimas“ 2023-11-14

2023 m. lapkričio 14 d. matematikos mokytojos Silvija Masienė ir Vilma Morkevičienė bei informacinių technologijų mokytoja Audronė Sruogienė dalinosi savo patirtimi vesdamos 13 klasės pamoką miesto ir mūsų mokyklos mokytojams „Perimetro ir ploto skaičiavimas „Micro:bit“ kompiuteriukais“. Suprogramavę žingsniamatį, matavo figūrų kraštines, išmatavo savo žingsnio ilgį ir apskaičiavo duotų figūrų perimetrus bei plotus.

...

13 klasės pamoka „Mokomės orientuotis aplinkoje“ 2023-10-25

Progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Aušra Klevečkienė ir mokytoja Aiva Simanavičienė 2023 m. spalio 25 d. miesto pradinio ugdymo mokytojams vedė integruotą gamtos mokslų ir IT pamoką „Mokomės orientuotis aplinkoje“. Pamokoje buvo naudojamos edukacinės bitutės-robotukai „Bee-bot“. Pamokos intriga – Kryžkelė. Dalyviai rinkosi kur sukti – kairėn, dešinėn, pirmyn ar atgal. Keliui nueiti su robotuku buvo rašomi algoritmai, pvz.: 2 pirmyn, 1 kairėn, 1 pirmyn, kad būtų pasiektas reikiamas taškas.

Refleksija buvo atlikta su „Mentimeter“ programėle.

...

13 klasės pamoka „Laimės lemia…“ 2023-05-24

2023 m. gegužės 24 d. mokyklos bibliotekoje vyko mokytojos Jolantos Švėgždienės 13-tos klasės pamoka mokytojams „Laimės lemia... “. Panevėžio miesto švietimo bendruomenei buvo pristatyta metodinė medžiaga, kaip vesti literatūros pamoką, kuri skirta lietuvių mitologijoje sutinkamoms deivėms Laimėms (Laimoms). Pamoka buvo kupina inovatyvių idėjų ir kūrybiško polėkio. Mokytojai dirbo grupėse ir gamino Laimes. Vėliau jas pristatė kolegoms ir net mažas sakmės ištraukėles su pasigamintomis lėlėmis suvaidino.

...

Metodinė diena Kauno „Paparčio“ pradinėje mokykloje

2022 metų pavasarį užsimezgė graži bendradarbiavimo draugystė su Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos mokytojomis. Pasirašyti bendradarbiavimo sutartį pasiūlė mokytoja Geta, nes jau nuo 2021 metų vasario mėnesio veda bendradarbiavimo pamokas kartu su Kauno mokyklos mokytoja Neringa. Balandžio 14 d. pradinių klasių mokytojos: Aušra, Geta, Žiedė, Aiva, Jūratė, Meilutė, Vida, Gintarė ir muzikos mokytoja Lina dalyvavo metodinėje dienoje „Laiminga „Paparčio“ pradinė. Susipažinę su mokykla, jos erdvėmis, stebėjome integruotą (dailės, technologijų, muzikos) su STEAM elementais pamokų ciklą „Velykinis siurprizas“.

Smagu buvo pasinerti į kiaušinių marginimo paslaptis su mokytoja Neringa, o mokytoja Daiva nustebino japoniškų konstruktorių galimybėmis kuriant savo velykinį margutį...

Mokytoja Jolita skaitė eilėraščius apie Kauną, mokė eiliavimo paslapčių.

Dieną aptarėme ir diskutavome apie mokinių pažangos pamatavimą ir STEAM elementus pamokose su pavaduotoja ugdymui Elona Kurklietiene ir mokyklos direktore Lida Keršiene.

Metodinės grupės vadovė Aušra Klevečkienė

...

Integruota muzikos ir matematikos pamoka „Bethoveno muzikos ryšys su matematika“

2021 m. balandžio 12–16 d. 6–8 kl. mokiniai dalyvavo integruotoje muzikos ir matematikos nuotolinėje pamokoje tema „Bethoveno muzikos ryšys su matematika“. Joje buvo minimas įžymusis kompozitorius Liudvikas van Bethovenas. Integruotose veiklose buvo atliekamos įvairios interaktyvios matematikos ir muzikos užduotys, lavinama kūrybinė kompetencija. Per pamokas mokiniai ne tik skaičiavo, sprendė lygtis, pagal natų pavyzdžius savo sprendiniuose pritaikė simetriją, bandė atskirti simfonijas, bet ir grojo dūdelėmis L. Bethoveno „Odė džiaugsmui“.

Pamoką vedė matematikos mokytoja Silvija Masienė ir muzikos mokytoja Lina Skyrienė.

https://youtu.be/gPLTgMGVYUQ

...

Krepšinio kamuolio metimas į krepšį iš įvairių padėčių

Projektas „Judėkim.lt“. Kūno kultūros mokytojos metodininkės Daivos Dambrauskienės pamoka 7a klasei „Krepšinio kamuolio metimas į krepšį iš įvairių padėčių“. Filmavimas ir tiesioginė transliacija per DELFI TV vyko 2017 m. rugsėjo 26 d.

https://www.youtube.com/watch?v=ILnJbn1z0js

Atnaujinta: 2023-12-14