Šiaurės šalių literatūros savaitė 2019

2019 m. lapkričio 11–17 dienomis Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija jau septynioliktą kartą dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje. Projektą organizuoja asociacijų „Norden“ sąjunga, kuri kartu su mokyklomis, bibliotekomis ir skaitymo entuziastais nuo Grenlandijos Vakaruose iki Baltijos šalių Rytuose, kasmet kuria vieną didžiausių skaitymo įvykių Šiaurės Europos regione. Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Lapkričio 11 dieną, pirmadienį, progimnazijos aktų salėje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės mokykloje atidarymas „Žodžio ir šviesos šventė“. Bibliotekos tarnautoja Aldona Banienė pristatė savaičių pagrindinę idėją, spalvingą jų istoriją mokykloje. Simbolines žvakes ant originalios žvakidės uždegė ją nukaldinusio kalvio dukra mokytoja Geta Pečiulienė. Vėliau 1–4 ir 5b klasės mokiniai klausėsi Astridos Lindgren kūrinio „Pepė Ilgakojinė“ ištraukos skaitymo balsu. Skyrių „Pepė švenčia gimimo dieną“ vaizdingai skaitė pradinių klasių mokytoja Snaigė Varanauskienė. Klausytojai nusikėlė į vakarėlį Viloje Vilaitėje, kur savo vietą prie stalo turėjo Tomis bei Anika, beždžionėlė Ponas Nilsonas ir net Pepės Ilgakojinės arklys.

Po atidaus klausymo vaikų laukė įspūdingas Pepių paradas ir judrieji žaidimai „Švenčiame Pepės gimtadienį“. Pepių parade pasirodė net 44 Pepės!

Kitomis savaitės dienomis 5–8 klasių progimnazijos mokiniai dalyvavo įvairiuose renginiuose tema „Šventės Šiaurės šalyse“. Lapkričio 14 dieną bibliotekos skaitykloje vyko renginys „Švenčių tradicijos Šiaurės šalyse“. Mokiniai, paskatinti istorijos mokytojos Ramunės Liesytės ir etikos mokytojo Vlado Izdūnio, susiskirstė į komandas, kurių kiekvienoje buvo po kelis šeštokus ir aštuntokus. Komandos pristatė skirtingų Šiaurės šalių šventes, jų tradicijas, patiekalus. Po įdomių pristatymų renginio dalyviai vaišinosi šiaurietiškais skanėstais ir gėrė kvapnią mokytojo Vlado sudžiovintų mėtų arbatą. Lapkričio 15 dieną bibliotekos skaitykloje smagų dviejų turų proto mūšį, skirtą Šiaurės šalims, 8b klasės mokiniams organizavo geografijos mokytoja Ligita Brazytė. Nepaprastai šiltą, jaukų, nuotaikingą ir įdomų vakarą „Įvairiapusis švenčių veidas“ surengė septintų klasių mokiniai ir mokytoja Jolanta Švėgždienė. Lietuvių kalbos mokytojos Lina Čyžienė ir Birutė Budreikienė 6a, 6b, 5a ir 5c klasių mokiniams garsiai skaitė Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyrių „Pepė švenčia gimimo dieną“. Mokiniai aptarė kūrinį ir jį iliustravo. Bibliotekoje veikė Šiaurės šalių rašytojų knygų, mokinių kūrybinių darbų, Astridos Lindgren knygų herojų lėlių iš mokytojos Meilutės Greičiuvienės kolekcijos parodos.

Aldona Banienė Įrašo autorius:
Aldona Banienė

Progimnazijoje vyko Šaltiniečių bendruomenės saugaus eismo renginys „Mokausi būti saugus“, kuriame dalyvavo lopšelių-darželių auklėtiniai.

Spalio 16 dieną iškilmingai prisiekė naujoji mokinių prezidentė Gabija Kairytė.

Spalio 4 d. gražų Tarptautinės mokytojų dienos minėjimą surengė 8-ų klasių mokiniai ir klasių vadovės.

Rugsėjo 16–20 dienomis „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose.

Rugsėjo 21 dieną progimnazijoje atidaryta Šaltiniečių bendruomenės šeštadieninė stovyklėlė, skirta priešmokyklinio amžiaus vaikučiams.