Renginiai

Unikali gimtoji kalba

5b, 5c, 7a, 7b klasių mokiniai šią savaitę, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos dienai, per lietuvių kalbos pamokas turėjo STEAM veiklas. Mokiniai lankėsi Elenos Mezginaitės bibliotekoje ir vertino parodoje „Lietuvių kalba. Myliu...“ eksponuojamus plakatus. Bibliotekos darbuotoja Inga pristatė mokiniams parodos idėją: plakatų autoriai, vyresnių klasių mokiniai, buvo kviečiami žaisti kalba, o kartu nevengti provokuoti, inspiruoti diskusiją apie lietuvių kalbos vaidmenį šiuolaikiniame gyvenime. Grįžę į mokyklą šaltiniečiai gavo užduotį: išsiaiškinti lietuvių kalbos raidą, palyginti pirmąją ir dabartinę abėcėlę, išskirti lietuvių kalbos unikalumą. Mokiniai sužinojo daug įdomių ir reikšmingų dalykų. Jie taip pat išskyrė, kad vienas iš mūsų gimtosios kalbos unikalumų yra ir ypatingosios abėcėlės raidės, kurių kitų kalbų abėcėlėse nerastume. Tai ą, ę, į, ų, ė, ū, š, ž, č. Tiek penktokai, tiek septintokai dirbdami grupėse kūrė savo plakatus „Unikali gimtoji kalba“, tokiu būdu išreikšdami savo jausmus lietuvių kalbai. Taip pat jiems teko sugalvoti savo plakatui taiklų ir originalų pavadinimą, kuris pristatytų kūrinio idėją. Mokiniai dirbo labai entuziastingai. Jų darbai eksponuojami mokyklos trečiame aukšte šalia 314 kabineto. Kviečiame apsilankyti ir įvertinti!

https://www.facebook.com/saltinio/videos/1776434286184300/

___________________________

Jolanta Švėgždienė Įrašo autorius:
Jolanta Švėgždienė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Vasario 15-ąją „Šaltinio“ progimnaziją kaip ir kasmet subūrė muzikos skambesys.

Brailio rašto dienos proga mokykloje viešėjo tiflopedagogė Audra.

Paminėjome Laisvės gynėjų dieną.

Gruodžio 19, 20, 21 dienomis „Šaltinio“ progimnazijos salėje žiūrovai išvydo bendrą 1–8 klasių mokinių kalėdinį spektaklį – muzikinę pasaką „Sniego karalienė“. 

Gruodžio 19 dieną „Šaltinio“ progimnazijoje vyko mokyklos 30 metų veiklos paminėjimo šventė.