Mokinių patirtys

2024 metai

4a klasės mokinių apsilankymas SEB banke

2024-04-11

Balandžio 11-ą dieną 4a klasės mokiniai apsilankė SEB  banke. Mokiniai išmoko daug dalykų: kaip taupyti pinigus, kaip saugiai laikyti banko korteles, sužinojo, kaip atrodė  kitų šalių banknotai. Taip pat kūrė savo kortelių dizainus. Mokiniai tikrai liko patenkinti pažintimi su banku. Visi sužinojo daug naujo.

4a klasės mokinės Aistė Balčiauskaitė ir Luka Aukainaitė

6a klasė Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate

2024-03-22

Kovo 22 dieną mes, 6a klasės mokiniai, keliavome į atvirų durų dieną Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Susipažinome su policininko profesija bei jų darbu. Pamatėme, kaip treniruojami policininkų šunys. Išklausėme, kaip galime tapti policininkais. Mums leido pasėdėti specialiojoje mašinoje bei pakalbėti per garsiakalbį. Išbandėme policininkų ekipuotę. Aktyviausi mokiniai gavo dovanų. Buvo labai įdomu ir visiems labai patiko.

6a klasės mokinės Patricija ir Gustė

2023 metai 

4a klasės integruota pamoka „Kaip sukurti įmonės verslą“

2023-12-12

Gruodžio 12 d., mes, 4a klasės mokiniai, turėjome integruotą lietuvių kalbos, karjeros ugdymo, pasaulio pažinimo, finansinio raštingumo pamoką „Kaip sukurti įmonės verslą“. Ją vedė karjeros ugdymo mokytoja Rita Paurazienė ir klasės mokytoja Jūratė Žiaugrienė. Mokytoja Rita papasakojo apie ateities profesijas, kokios dabar esančios profesijos ateityje bus nebereikalingos. Po to vyko kūrybinis darbas. Kūrėme savo svajonių įmonę. Burtų keliu susiskirstę į grupes, ėmėmės darbo. Reikėjo pasitelkti vaizduotę, draugiškumą, žinias ir drąsą įgyvendinti savo verslus. Vieni kūrė skraidančių mašinų įmonę, kiti apdovanojimo atributų pardavimą, dar kiti pardavinėjo kavą, arbatą, desertus ar žaislus internetu. Komandos paruošė plakatus, pristatė veiklos planą ir įmonės logotipą. Po pristatymų vyko balsavimas, kurio metu išrinkti geriausieji ir išradingiausieji. Visiems tai buvo nauja ir įdomi patirtis.

4a klasės mokinys Vėjas Žilinskas

...

4b klasės STEAM veiklos Skėmių traktieriuje

2023-12-12

Gruodžio 12 dieną 2a ir 4b klasių mokiniai lankėsi Radviliškio rajono Skėmių traktieriuje. Vyko integruotos pamokos: lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų.

Programos „Skėmių traktierius“ gaspadinė Marcelė maloniai visus pasitiko, papasakojo traktieriaus istoriją. Mokiniai dalyvavo patirtinio mokymosi ir STEAM veikloje. Kočiodami tešlą, išsiaiškino meduolio tešlos receptą pagal visas senovines tradicijas. Patys vaikai nusilipdė meduolius. Laukdami kol iškeps meduoliai, vaikai sužinojo, kaip ir iš ko gaminamas glajus, kuriuo paskui papuošė savo kepinius. Edukacijos pabaigoje gėrė mėtų arbatą su pačių rankomis pasigamintais kūčiukais.

Mokytojos Vida, Meilutė, Rasa ir Aldona

 

Aš su klase buvau įdomioje edukacijoje „Meduolių ir kūčiukų kepimas“ Skėmių traktieriuje. Mes ten kepėme meduolius ir kūčiukus. Įdomu, kad tešlos skyrėsi spalvomis ir sudėtimi. Keista, kad meduolių tešla buvo be cinamono. Ji buvo su muskato riešutais, gvazdikėliais ir kvapniaisiais pipirais. Man labai patiko STEAM veikla.

Mantas Galvonas, 4b klasė

Aš edukacijoje „Meduolių ir kūčiukų kepimas“ pagaminau 31 kūčiuką. Nekantriai laukiau iškeptų kūčiukų, paragavau ir supratau, kad išmokau padaryti kūčiukus. O meduolis, kurį padariau, buvo nekoks, buvau nusivylęs. Man atrodo, kad pridėjau per daug gvazdikėlių...

Eitvydas Strumbila, 4b klasė

Man labai patiko gaminti kūčiukus ir meduolius. Sužinojau, kaip gaminti glajų. Glajų gaminti reikia taip: įdėti 4 kiaušinius, išplakti, o tada įdėti 28 šaukštus cukraus pudros. Sunku buvo maišyti glajaus masę. Puiki ir įdomi buvo STEAM veikla „Skėmių traktieriuje“.

Mėja Pašunaitė, 4b klasė

...

3c klasės mokinai kepė meduolius

2023-12-04

Gruodžio 4 d. 3c klasės mokiniai lankėsi Skėmių kaimo traktieriuje. Čia mus pasitiko armonika grojanti traktieriaus šeimininkė, kuri papasakojo žymiausius vietos istorijos momentus, o paskui mokė kepti meduolius ir kūčiukus. Mokiniai susipažino su gaminamų patiekalų ingredientų įvairove bei kilme, prisiminė skaičiaus dalis bei padėjo šeimininkei skaičiuoti produktus. Taip pat taikė technologijų pamokose išmoktus kepinių dekoravimo būdus.

Mokytoja Aiva Simanavičienė

Mokinių patirtys:

Marija A.: „Smagu buvo spėlioti ingredientus, gaminti įvairių formų meduolius bei kūčiukus. Parvežiau meduolį mamai, jai buvo labai skanu.“

Lukrecija K.: „Man patiko minkyti tešlą, spėlioti ingredientus bei vaišintis kūčiukais.“

Martynas J.: „Smagu buvo gaminti meduolius ir valgyti bei dalintis kūčiukais. Tėčiui parvežiau lauktuvių, jam labai patiko.“

Titas K.: „Man labai patiko minkyti tešlą, maišyti glajų ir valgyti kūčiukus bei meduolius. Dar vaišinomės labai skania arbata.“

...

4a klasės edukaciniai užsiėmimai Kauno muziejuose 

2023-11-30

Mokytoja Jūratė Žiaugrienė ir 4a klasės mokiniai 2023 m. lapkričio 30 dieną važiavome į Kauną. Kaune mes lankėmės Karo muziejuje ir Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje.

Kelių vaikų nuomonės:

„Labiausiai patiko Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, nes pamačiau naujų gyvūnų“, sako Emilė Dabrišiutė.

„Karo muziejuje pamačiau Dariaus S. ir Girėno S. lėktuvo nuolaužas, labai patiko“, sako Jokūbas Jasiukaitis.

„Labai patiko, labiausiai patiko Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje ir norėčiau apsilankyti dar kartą“, Kotryna Prochorovaitė.

„Patiko, pamačiau daug jūrinių kriauklių, buvo labai gražu, įdomu, ypač, kai ieškojome paukščių“, Luka Žalaitė.

Adelė Arelytė, 4a kl. mokinė

...

2a klasės edukacinis užsiėmimas Radviliškių kaimo kepykloje

2023-11-23

Lapkričio 23 d. 2a klasės mokiniai vyko į Radviliškių kaimo kepyklą. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai susipažino su senaisiais darbo įrankiais: grūdų kuliamąja – spragilu, grūdų malimo įrankiu – akmeninėmis girnomis, miltų sijojimo įrankiu ir t.t. Mokiniai turėjo galimybę ne tik stebėti duonos „gimimo“ procesą, bet ir patys susiformuoti savo duonos kepalėlį. Kol duona kepė, vaikai susipažino su ilgu duonos keliu, pavaizduotu sodyboje pastatytame skulptūrų ansamblyje, vaizduojančiame visus darbus, kol duonelė pasiekia stalą, klausėsi pasakos apie Vilką, kuris nepanoro kepti duonos, minė mįsles apie duoną, klausėsi pasakojimų apie valstiečių buityje gyvenusias duonos tradicijas, papročius ir ritualus. Grįžę į mokyklą, vaikai spėjo, kiek galėtų sverti iškeptas duonos kepaliukas. Vėliau kepaliukus pasvėrė, parsinešę namo kartu su savo artimaisiais skaniai suvalgė.

Mokytojos Vida ir Rasa

2a klasės mokinių įspūdžiai iš išvykos į Radviliškių kaimo kepyklą

Vaikams labai patiko išvyka,  atidžiai klausėsi pasakojimo apie duonos kelią.

Ignas: „Pati skaniausia duona, kurią esu valgęs“. O kodėl skaniausia? „Nes pats kepiau.“

Orinta: „Reikia visada nešiotis su savimi šventintos Agotos duonos, nes ji apsaugo nuo įvairių nelaimių.“

Jonas: „Man patiko toks posakis - Duoną reikia tol minkyti, kol sienos aprasos. Tai reiškia, kad reikia taip minkyti, kad net ant kaktos prakaitas atsirastų.“

Jokūbas B.: „Įsidėmėjau, kad mūsų duonos pavadinimas – „Petronėlės duona“. Buvo tokia močiutė Petronėlė, ji pasidalino savo duonos receptu. Šią duoną kepa ant ąžuolo, klevo lapų.“

...

8c klasės mokinių išvyka į Panevėžio kolegiją

2023-10-09

Spalio 9 dieną 8-ų klasių mokiniai lankėsi Panevėžio miesto kolegijoje. Mokiniai susipažino su kolegijos laboratorijomis, sužinojo, kokias profesijas galima įgyti mokantis šioje mokslo įstaigoje. Viena grupė mokinių dalyvavo paskaitoje „Mobiliųjų aplikacijų kūrimas B4 A aplinkoje“ ir turėjo galimybę pasimokyti programavimo, kita grupė dalyvavo paskaitoje „Ar QRobotas – Robotas?“ bei turėjo galimybę susipažinti su robotų atsiradimo istorija, įvairiais robotais, kuriuos naudoja įvairių profesijų žmonės savo darbe.

Mokytoja Rita Paurazienė

8c klasės mokinės Ernestos Pernovaitės pasakojimas:

„Spalio 9 d. 8c klasės mokiniai su rusų kalbos mokytoja Rita Pauraziene dalyvavo STEAM veikloje Panevėžio kolegijoje. Jiems vyko edukacija „Mobiliujų aplikacijų kūrimas B4A aplinkoje“. Mokiniai, padedami dėstytojo, ten mokėsi kurti programėlę „skaičiuoklę“. Programėlė ypatinga tuo, kad, vos kelių mygtukų paspaudimu, jūsų įvestas skaičius bus pakeltas kvadratu. Mokiniams patiko pakeisti įprastą mokymosi aplinką ir mokytis kitokiu būdu. Galbūt kai kuriems ši pamoka bus naudinga ir ateities profesijoje.“

...

3a klasės edukaciniai užsiėmimai Moksleivių namuose

3a klasės mokiniams vyko edukaciniai užsiėmimai Moksleivių namuose. Berniukai domėjosi aviamodeliavimu. Išsiaiškinę iš kokių dalių sudarytas lėktuvas, visi sukonstravo po lėktuvėlį. Sugalvojo ir užrašė jiems vardus. Sužinojo, kodėl lėktuvui svarbi pusiausvyra. Salėje išbandė kaip sklando jų lėktuvėliai. Džiaugėsi, kad lėktuvai sklendžia lengvai ir toli. Jei nepavyko iš pirmo karto, bandė dar ir dar kartą.

Mergaitės noriai darbavosi su moliu. Minkė, suko, klijavo, puošė. Mergaitės sukūrė gražias molines vazeles.

Mokytoja Žiedė Ketvirtienė

Vaikų mintys po edukacijų:

Miglius: „Labai įdomu, norėčiau lankyti aviamodeliavimo būrelį.“

Mantas: „Taip skrenda ir tikri lėktuvai!“

Faustas: „Reikia teisingai juos paleisti.“

Milana: „Labai įdomu minkyti molį.“

Gabija: „Labai gera, molis ramina.“

Rusnė: „Stengiausi gražiai vazelę išpuošti.“

Kamilė: „Reikėjo susikaupti, nedaryti tarpų tarp juostelių. Bet man pavyko puikiai.“

...

5-okų išvyka į Pasvalį

2023-09-21

Rugsėjo 21 dieną visiems penktųjų klasių mokiniams vyko netradicinio mokymosi diena Pasvalio krašte. Mokiniai susipažino su unikaliais gamtos paveldo objektais – smegduobėmis ir Žaliuoju šaltiniu, kuris yra vienintelis toks Lietuvoje. Taip pat gilino istorijos ir etnokultūros žinias Pasvalio krašto muziejuje.

Mokytojos Gintarė, Dovilė, Lina ir Ernesta.

5a klasės mokinio Jokūbo pasakojimas:

„Rugsėjo pabaigoje su klase vykome į ekskursiją po Pasvalio kraštą. Išvykos metu aplankėme kraštotyros muziejų, pamatėme Žaliąjį šaltinį. Tokiose išvykose mes sužinome daug naujų dalykų, lankome nematytas vietas, sutinkame įdomių žmonių. Manau, kad tokių išvykų metu geriau pažįstame savo šalį bei klasiokus, ir tampame draugiškesne, tvirtesne klase. Tokios išvykos patinka visai klasei.“

...

7a klasės mokinių STEAM projektų diena Biržų krašte

2023-09-21

7a klasės mokinės Monikos Janušaitės pasakojimas:

„STEAM projektų dieną mes, 7a klasės mokiniai, kartu su auklėtoja ir bibliotekininke Aldona vykome aplankyti Biržų kraštą. Edukacija prasidėjo muziejuje „Sėla“, kur dalyvavome orientaciniame žaidime pilies kieme „Apgink Biržų pilį“. Šio žaidimo metu visi pabėgiojome, suradome objektus ir atsakėme į dešimt klausimų. Sužinojome, kas yra bastionas, parakinė, arsenalas. Pasikartojome, kur yra šiaurė, pietūs, rytai ir vakarai. Antrajame užsiėmime „Išmatuok plikomis rankomis“ susipažinome su senoviniais matais, sužinojome, kiek centimetrų telpa sprindyje, sieksnyje ir panašiai, taip pat turėjome galimybę apskaičiuoti skirtingų patalpų perimetrus. Po dviejų edukacinių užsiėmimų Biržų tvirtovėje, žingsniavome tiltu per seniausią dirbtinį ežerą Lietuvoje ir nukeliavome iki Astravo dvaro. Galiausiai šią dieną užbaigėme apsilankydami smegduobių krašte ir pasigrožėdami vaizdu iš apžvalgos bokšto.“

...

7b klasė Panevėžio STEAM centre. Užsiėmimai fizikos ir chemijos laboratorijose

 

7b klasės mokinio Gabrieliaus Atraškevičiaus pasakojimas:

“Rugsėjo 21 d. 7b klasės mokiniai su mokytoja Rita Pauraziene ėjome į Panevežio STEAM centrą. Ten mokiniai buvo suskirstyti į dvi tyrinėtojų grupes: chemijos ir fizikos.

Chemijos grupė turėjo įdomią edukaciją apie druskos kristalus. Dirbo su mikroskopais ir tikrų mokslinikų priemonėmis. Druskos tirpalas buvo pipete paimamas ir užlašinamas ant stikliuko ir kaitinamas ant specialaus kaitintuvo, kad pasimatytų druskos kristalai. O kai padedi stikliuką ant mikroskopo stalelio ir sureguliuoji okuliarą!.. Tiesiai prieš tavo akis atsiveria kita dimensija. Druskos kristalai pavirsta į nuostabius, magiškus ir stebinančius dalykus. Druskos kristalų forma matoma per mikroskopą tikrai pribloškianti. Pasirodo, druska yra daug gražesnė ir įdomesnė nei gali įsivaizduoti. Ši grupė sužinojo ne tik apie druskos kristalus ir pamatė juos iš arti, bet ir išmoko kaip dirbti laboratorijoje ir naudotis mikroskopais. Tai buvo gera patirtis septintokams. Mokiniams būtų smagu ir naudinga turėti daugiau tokių veiklų. Dėkojame Panevėžio STEAM centrui ir lauksime kitų STEAM veiklų.“

...

8b ir 8c klasių STEAM projektų diena Vilniaus botanikos sode

2023-09-21

8b ir 8c klasių mokiniai STEAM projektų dieną rugsėjo mėnesį dalyvavo Vilniaus universiteto botanikos sodo edukacijose „Žaliasis namas“ ir „Japoniškas sodas“.

Mokytojos Silvija ir Audronė

8b klasės mokinės Deimantės Storastaitės pasakojimas:

„STEAM projektų dieną mūsų ir 8c klasės mokiniai važiavome į Vilniaus universiteto botanikos sodą. Ten buvo labai įdomu! Sužinojome daug naujų augalų rūšių, pamatėme eko namą, vaikščiojome ir grožėjomės japonišku sodu. Sužinojome kaip skirtingi augalai auga, kokiame klimate ir kaip jais rūpintis. Tai buvo įdomi kelionė per kurią sužinojome ne tik apie egzotiškus augalus, bet ir pažaidėme lazerių arenoje!“

8c klasės mokinės Godos Baltušnikaitės pasakojimas:

„Mūsų edukacija prasidėjo nuo atvykimo į Vilniaus botanikos sodą. Ten sutikome savo gidę, kuri papasakojo šio sodo istoriją. Iš gidės gavome užduotį apskaičiuoti žaliojo pastato kolonų apimtį, aukštį ir plotą. Vėliau turėjome galimybę apeiti visą botanikos sodą ir pamatyti gražių gamtos vaizdų. Apsilankę botanikos sode vykome į lazerių areną.“

...

STEAM edukacinė veikla 3a klasės mokiniams „Gintaro magija“

2023-09-21

2023 m. rugsėjo 21 d., STEAM projektų dieną, 3a klasės mokiniams vyko edukacinė veikla „Gintaro magija“. Vaikai sužinojo iš kur gaunamas gintaras, kokių būna spalvų, kokie dirbiniai buvo gaminami anksčiau, kokios yra gintaro savybės. Mokėsi atskirti tikrą gintarą, ragavo gintarinio vandens, o prisiminimui pasipuošė knygos skirtuką mažais gintariukais. Vaikams buvo įdomi ir naudinga veikla.

Mokytoja Žiedė

Trečiokų mintys po edukacijos:

Kotryna: „Pirmą kartą gėriau gintarinį vandenį“;

Ieva: „Sužinojau kaip atpažinti tikrą gintarą“;

Miglius: „Gintare mačiau vabaliuką“;

Kajus: „Sužinojau, kad gintaras kasamas Kaliningrado srityje“;

Agnė: „Man patiko puošti knygos skirtuką mažais gintariukais";

Laura: „Man patiko tyrinėti gintarą“.

...

STEAM edukacinės veiklos 6a ir 6b klasių mokiniams Kaune

2023-09-21

6a ir 6b klasių mokiniai STEAM projektų dieną rugsėjo mėnesį vyko į Kauną. Mokiniai aplankė Kauno IX fortą, Karo muziejų, Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Šeštokai dalyvavo edukacinėse veiklose – „Fortų žvalgai“, „IX forto kalėjimas“, „Pasaulio gyvūnai“, „Žinių bomba“.

Klasių vadovės Reda ir Ramunė

6b klasės mokinės Godos Lindaitės pasakojimas:

Važiavome į Kauną ir aplankėme Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Ten matėme daug gyvūnų iškamšų ir atlikome edukacines užduotis. Taip pat vykome į IX forto muziejų. Forte mums aprodė, kur buvo laikomi kaliniai. Turėjome galimybę ir patys išbandyti kalėjimo kamerą, kurioje buvo laikyti maištavę įkalintieji. Kaune dar aplankėme Karo muziejų, kuriame apžiūrėjome senovinius karo ginklus ir vėl sudalyvavome edukaciniame užsiėmime. Keliaujant namo nutiko kai kas smagaus. Garsiai triukšmavome autobuse, todėl auklėtoja sugalvojo, kad galėtume sustot miške ir išsirėkti. Aišku, po to labai skaudėjo gerklę, bet patiko. Auklėtojos sumanymas suveikė ir kai važiavome namo buvome tylūs.“

 

3c klasės edukaciniai užsiėmimai Kernavėje ir Trakuose

2023-09-22

Rugsėjo 22 d. 3c klasės mokiniai lankėsi Kernavėje ir Trakuose. Senosiose Lietuvos sostinėse trečiokai tyrinėjo senovės žmonių gyvenimo buitį, amatus ir aprangą, susipažino su Kernavės piliakalniais bei miesto istorija. Trakuose mokiniai dalyvavo edukacinėse programose „Trakų ežero paslaptys“ bei „Surask lobį“. Išvykos kulminacija – plaukimas laiveliu Galvės ežere.

Mokytoja Aiva Simanavičienė

Mokinių patirtys:

Domas J.: „Buvo labai įdomu ieškoti lobio remiantis užuominomis.

Marija A.: „Man buvo labai smagu ieškoti lobio. Labai patiko plaukti Galvės ežere. Taip pat nupiešiau ežero undinę.“

Rusnė M.: „Man patiko Kernavės piliakalniai. Taip pat labai įdomu buvo ieškoti lobio ir plaukioti laiveliu.

Gleb F.: „Man patiko piešti ir valgyti kibinus.“

Sofia M.: „Man labai patiko Trakų pilyje, ten buvo labai gražu.“

...

Integruota geografijos ir anglų kalbos pamoka 7b klasei 2023 m. gegužė

Gegužės 15 d. LRT televizijos laidos „Labas rytas, Lietuva“ vaizdo įrašas apie integruotas geografijos ir anglų kalbos pamokas Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje.

https://youtu.be/5rjH_06EBwo

...

Integruota pasaulio pažinimo, matematikos, dailės ir technologijų pamoka

„Pramuši ledą – rasi sidabrą, pramuši sidabrą – rasi auksą“

2023.04.03–05

Balandžio trečią, ketvirtą ir penktą dienomis 4c (mokytoja Janina Tubienė), 3b (mokytoja Meilutė Greičiuvienė) ir 1a (mokytoja Vida Baronienė) klasėse vyko integruotos pasaulio pažinimo, matematikos, dailės ir technologijų pamokos „Pramuši ledą – rasi sidabrą, pramuši sidabrą – rasi auksą“. Mokiniai Mokslinių eksperimentų klasėje matavo kiaušinių skersmenis ir aiškinosi, kodėl ne visi kiaušiniai yra vienodo dydžio. Vaikai kėlė hipotezes, atliko bandymus: „Kuris kiaušinis sukasi greičiau?“, „Kuriame skystyje kiaušinis skęsta?“, „Kaip pasikeičia kiaušinis nurodytuose skysčiuose?“, „Kas nutinka kiaušinio lukštui?“ ir darė išvadas. Paskutinis bandymas buvo įdomiausias, nes kiaušiniams, kurie mirko acte, „dingo“ lukštas. Vyko smagus bendravimas ir bendradarbiavimas „Mokinys – mokiniui“. Pirmokams atlikti užduotis padėjo ketvirtos klasės mokiniai. Grįžę į klases, vaikai kiaušinius margino įvairiais raštais, o likusius virtus kiaušinius pasigardžiuodami suvalgė. Per refleksiją mokiniai aptarė, kaip sekėsi darbuotis, ką naujo sužinojo ir kur savo įgytas žinias galės panaudoti.

Mokytojos Janina, Meilutė, Vida

1a klasės mokinių pasisakymai

Ignas: „Man patiko matuoti kiaušinio apimtį. Nors siūlas kartais slydo, bet buvo visai įdomu.“

Jokūbas: „Patiko bandymas, kada kiaušinį reikėjo įdėti į actą.

Lėja: „Buvo įdomu stebėti, kaip dingo lukštas ir pasimatė trynys.

Danielius: „Patiko dirbti laboratorijoje.

3b klasės mokinių pasisakymai

Mantas Galvonas: „Man buvo įdomu atlikti bandymus su virtais ir nevirtais kiaušiniais laboratorijoje“.

Jonas Garška: „Buvo labai įdomu daryti šį kiaušinių eksperimentą. Sužinojau, kad kiaušinis druskoje su vandeniu plūduriuoja, o juoda arbata nudažo kiaušinį. Taip pat buvo labai geri mano grupės eksperimento dalyviai. Labai rekomenduoju padaryti šiuos eksperimentus su virtais ir nevirtais kiaušiniais.“

Gediminas Martinkėnas: „Man patiko. Pamačiau, kaip acte „dingo“ kiaušinio lukštas, nes acto rūgštis ištirpino jį.“

...

Matematikos pamoka 6a kl. su mokytoja iš Turkijos

2023 m. kovo 13–17 dienomis progimnazijoje viešėjo Erasmus+ projekto „Creative Drama and Games in ELT“ (2020-1-RO01-KA229-080095_4) partneriai iš Turkijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos ir Portugalijos. Mokytoja iš Turkijos Elif Yekrek kartu su mokytoja Vilma Morkevičiene kovo 17 dieną 6a klasei vedė matematikos pamoką.

Stela Gilytė„Buvo labai įdomu aptarinėti matematiką anglų kalba. Sužinojome, kad Turkijoje kai kurie terminai skiriasi, taip pat, kad jų klasėse nėra erdvinių kūnų pavyzdžių. Vietoje jų, jie naudoja kasdienius daiktus. Pastebėjome, kad mokytojai buvo sunku rašyti ir braižyti ant mūsų klasikinės lentos, nes jų mokyklose tokių lentų nėra. Tikrai labai norėčiau daugiau tokių netradicinių pamokų“.

...

Dailės ir technologijų pamokos 3a klasėje, skirtos konstravimui

2023-03-17

3a klasės mokiniai dailės ir technologijų pamokose buvo tapę projektuotojais ir konstruktoriais. Pasiskirstę į keturias grupes ir gavę skirtingus konstruktorius, mokiniai kibo į darbą. Visų pirma pagal konstruktoriaus rūšį, turėjo išsigeneruoti idėjas ir po to jas įgyvendinti. Ištisas dvi pamokas virė darbas, kuris teikė džiaugsmo visiems. Sukonstruota buvo nuo karūnų kolekcijos iki dinozaurų parko. Vaikai džiaugėsi puikia STEAM pamoka.

Mokytoja Jūratė Žiaugrienė

Trečiokų pasisakymai:

Kajus Nevčesauskas: „Buvo įdomu. Galėjome kurti vieną bendrą statinį.“

Orestas Pukevičius: „Buvo įdomu, nes reikėjo mąstyti.“

Dovydas Valiokas: „Buvo linksma, nes dirbome kartu.“

Luka Žalaitė: „Galima komandoje pasitarti, ką statyti ir tada pradėti dirbti.“

Ema Sedlioriūtė: „Reikėjo komandoje ne tik sugalvoti, ką statyti, bet ir kaip.“

Aistė Balčiauskaitė: „Tokiu darbu galima lavinti savo fantaziją.“

Adelė Arelytė: „Buvo smagu, nes buvo bendras darbas. Visos kartu galvojome. Iškilus sunkumams, lengviau galima rasti sprendimą.“

Luka Auksinaitė: „Komandiškas darbas. Buvo įdomu. Reikėjo sugalvoti, ką ir kaip pastatyti.“

...

2a klasės pamoka progimnazijos MEK laboratorijoje „Apie druską“

2023 m. vasaris

...

Užsiėmimas STEAM centre 7c kl. „Robotų programavimas: matematinė navigacija labirinte“

2023-02-27

Dalyvavome Panevėžio STEAM centre edukacijoje-pamokoje, kurios metu programavome robotuką „kurjerį“. Pirmoje edukacijos dalyje išklausėme teorinę dalį, prisiminėme 5-tos klasės matematikos kursą. Paskui sekė įdomioji dalis – programavimas. Visi buvome susidomėję ir susikaupę, laikas prabėgo labai greitai. Džiaugiamės turėdami galimybę dalyvauti tokioje edukacijoje-pamokoje.

7c klasės mokinės Fausta Valuckytė ir Kornelija Katkutė

Atnaujinta: 2024-04-15