Į „Šaltinį“ atkeliavo Čičinsko kalnas!

2018 m. vasario 6 dieną 2b klasės mokiniai dalyvavo įdomioje pamokoje, skirtoje mūsų kraštui – Aukštaitijai. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojas ir fotografas Virginijus Benašas neseniai įkurtoje progimnazijos etnokultūros klasėje pristatė interaktyvų Aukštaitijos ETNO kilimą. Jame užkoduota 3D vaizdu bei garsu prabylanti informacija apie žymiausias Aukštaitijos tapatumą atspindinčias vertybes: Čičinsko kalną, Puntuko akmenį, Mukolų akmenis, Karvės olą, Dviragio ežerą, Terpeikių ąžuolą, Migonių piliakalnį. Virginijus pristatė Čičinsko kalno maketą bei papasakojo jo sukūrimo istoriją. Kuomet vaikai susidomėję tyrinėjo kalną, visiškai netikėtai iš makete pavaizduotos nugrimzdusio dvaro duobės ištryško „šaltinis“ ir ant antrokų pasipylė vanduo… Taigi, net ir čia piktasis ponas Čičinskas pateikė staigmeną...

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka projektą „Aukštaitijos ETNO kilimo kūrimas“ vykdė 2017 m. Vasario mėnesį ETNO kilimas bus mūsų mokykloje, su juo susipažinti galės visi norintys mokiniai.

Aldona Banienė Įrašo autorius:
Aldona Banienė

Progimnazijos komanda dalyvavo ir gerai pasirodė Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kartu su istoriku J. Brazausku organizuotame protų mūšyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Sausio 12 d. Šaltiniečių bendruomenė dalyvavo minėjime, skirtame Laisvės gynėjų dienai.

Mokinių taryba pakvietė paminėti Tarptautinę žodžio „ačiū“ dieną ir sukurti mokyklos „AČIŪ medį“.

Jau seniai įprasta, kad gruodžio mėnesį visa „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė gyvena kalėdinio spektaklio nuotaikomis. Šiais metais 5–8 klasių mokiniai žiūrovus pakvietė į muzikinę pasaką „Mylėti taip paprasta“.

Vienas gražiausių ir labiausiai laukiamas renginys „Šaltinio“ progimnazijoje – kalėdinis spektaklis. Jis suburia draugėn kūrybiniam darbui mokinius – artistus, jų tėvelius, senelius – jaunųjų aktorių aprangos kūrėjus, mokytojus – pasirodymo režisierius. Ir taip gimsta stebuklas. Kalėdinis stebuklas. Tokiu pavadinimu šiais metais sukurtas ir vaidinimas. Naujovė – pradinių klasių mokiniai jį vaidino dvi dienas, buvo parodyti du spektaklio variantai.