Šaltiniečių bendruomenės Pavasario sporto šventė

Gegužės 18 dieną nuo pat ankstyvo ryto startavo Šaltiniečių bendruomenės Pavasario sporto šventės renginiai. Ryte bendruomenės nariai rinkosi į progimnazijos aktų salę, kur jogos užsiėmimus vedė jogos centro „Suryas“ mokytojas Edmundas. 5–8 kl. mokiniai, jų tėveliai, mokytojai leidosi į dviračių žygį maršrutu Panevėžys–Dembava–Panevėžys su Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotoju Virginijumi Benašu. Stadione vyko draugiškos futbolo varžybos. Susitiko Panevėžio „Šaltinio“ ir Panevėžio raj. Dembavos progimnazijų 7–8 kl. berniukų rinktinės. Tuo metu aktų salėje 5–8 klasių mokiniams vyko zumbos treniruotė su trenere Erika Vžesniauskiene. Stadione 1–8 klasių mokiniai bėgo estafetėse, mėtė į krepšį, žaidė kvadratą ir kitus sportinius žaidimus. Žaidynėse teisėjavo „Minties“ gimnazijos auklėtiniai.

17.00 valandą progimnazijos stadione prasidėjo šventė visai Šaltiniečių bendruomenei. Į mokyklą žingsniavo linksmi besišypsantys vaikai, juos lydėjo sportiškai nusiteikę tėveliai, seneliai, sesutės ir broliukai. Pasipuošę vienodos spalvos marškinėliais, kepurėlėmis, prisisegę emblemas, plevėsuodami balionais visi stojo į šventinę eiseną, kurios priešakyje jau rikiavosi Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras ir mūsų progimnazijos šokėjos. Apžygiavę mokyklos stadioną visi 1–8 klasių mokinukai sušoko bendrą šokį, kurį sukūrė ir vaikus mokė šokio mokytoja Asta Saikauskienė. Visus šventės dalyvius sveikino mokyklos direktorė Zina Stripeikienė, Seimo narys Povilas Urbšys bei mikrorajono seniūnaitis. Po šventės atidarymo visi dalyvavo sportinėse estafetėse: teko lįsti pro „tunelius“, mesti į krepšį, pabūti ledo ritulininkais, šokinėti per lankus ir... Smagiausia buvo tai, kad rungtyse dalyvavo ir vaikų tėveliai. Po estafečių visi rinkosi į virvės traukimo varžybas, kuriose netrūko gerų emocijų, juoko, plojimų ir šūksnių. Netruko prabėgti dvi valandos. Nors ir pavargę, bet spindinčiomis akimis vaikai žingsniavo į šventės uždarymą, kuriame gavo padėkos raštus ir, svarbiausia, savo tėvelių jiems ruoštas dovanas-siurprizus. Tuo šventė dar nesibaigė. Pasportavus norėjosi  ir pailsėti, dar pabūti kartu, pasišnekučiuoti. Tad visi susirinko pievelėje paiškylauti. Mamos klojo paklotėlius, dėliojo užkandžius, valgyklos virėjos atnešė pilnus puodus skaniausios košės (UAB „Niklita“ dovanota), kurios paragauti galėjo kiekvienas šventės dalyvis. Grojo „gyva“ muzika. Vieni ramiai šnekučiavosi, kiti šoko, treti spardė kamuolį. Visas mokyklos kiemas šurmuliavo! Pradėjus temti visi turėjo galimybę pažiūrėti kiną po atviru dangumi, kurį mums atvežė kino centras „Garsas“. Šventė baigėsi, bet įspūdžiai dar ilgai liks mūsų visų atminty!

Šventės vaizdo įrašą galite pasižiūrėti

Gintarė Eniulaitienė Įrašo autorius:
Gintarė Eniulaitienė
Pradinio ugdymo mokytoja

5-ų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Knygnešiai“, skirtoje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

Gegužės 11 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko Lietuvos „Šaltinio“ vardą turinčių mokyklų konkursų ir olimpiadų diena.

Progimnazijoje gegužės 10 d. vyko Panevėžio miesto 1–4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Aukštyn kojom“.

Gegužės 4 dieną progimnazijos stadione vyko Panevėžio miesto 2006 m. gimimo ir jaunesnių mokinių lengvosios atletikos trikovės varžybos.

Gegužės 3 d. progimnazijoje vyko ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovų konferencija „Vadovo lyderio vaidmuo, valdant pokyčius šiuolaikinėje inovatyvumo siekiančioje ikimokyklinio ugdymo mokykloje“.