Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017

Lapkričio 13–19 dienomis mokykla jau 15-ą kartą dalyvavo projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Buvo skaitomos ištraukos iš tų pačių knygų, kaip ir tūkstančiuose kitų Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų bei švietimo įstaigų, vyko kiti renginiai, kurių tema – „Šiaurės salos“.

Žodžio ir šviesos šventėje bei savaitės atidaryme skaitykloje, uždegus simbolines žvakutes, mokytoja Aušra Klevečkienė 3b klasės mokiniams balsu skaitė suomių rašytojo Mauri Kunnas kūrinio „Lobių sala“ ištrauką. Buvo demonstruojamos originalios knygelės skaidrės. Vėliau vaikai gamino ir spalvino lobių skryneles. Klasėse skaitomo kūrinio ištraukos klausė ir kitų pradinių klasių mokiniai. Jie taip pat atliko užduotis, piešė ir smagiai ieškojo paslėpto lobio.

7a klasės mokiniai, patogiai įsikūrę aktų salėje, Maria Turtschaninoff romano „Maresė“ ištrauką skaitė porose. Aptarę įspūdžius su lietuvių kalbos mokytoja Dalia Vašėtiene, toliau kūrė istorijos tęsinį „Kaip manai, <...> ar paukščiai pažadintų ir mus?“.

Panevėžio lopšelių darželių „Puriena“, „Vyturėlis“, „Diemedis“ priešmokyklinių grupių ugdytiniams ir progimnazijos pradinių klasių mokiniams mokytojos Snaigė Varanauskienė ir Vida Baronienė balsu skaitė kūrinį (Mauri Kunnas „Lobių sala“), o tuo metu ketvirtųjų klasių mokiniai vaidino šešėlių teatre. Mažiesiems žiūrovams ir klausytojams šešėlių teatras labai patiko. Po skaitymo ir vaidinimo vaikai pagal žemėlapį progimnazijoje ieškojo mažų „salelių“, kur jų laukė smagi veikla ir paslėptas lobis.

Šiaurės šalims skirtas renginys „Šiaurovizija“ sudomino 5a, 5b, 7b, 7ab klasių mokinius. Jie smagiai rengėsi šalių pristatymui, darė vėliavas, plakatus, rinkosi kostiumus, repetavo šokį pagal pasirinktos dainos įrašą. Renginys, kurį organizavo mokytoja Jolanta Švėgždienė, puikiai pavyko.

Kelionių įspūdžių popietėje „Norvegijos salos“ mokytoja Geta Pečiulienė, 5a klasės mokinė Elzė Dambrauskaitė ir jos tėvelis, kurie lankėsi Norvegijoje, pasidalino prisiminimais, parodė nuotraukas.

Buvo surengtos mokinių piešinių ir rankdarbių, dėžučių kolekcijos parodos „Lobių skrynelė“, Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda, atvirukų, plakatų ir aprašų paroda, skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitėms 2003–2017.

Aldona Banienė Įrašo autorius:
Aldona Banienė

Lapkričio 16 dieną progimnazijoje lankėsi mieli svečiai – lopšelių darželių „Puriena“, „Vyturėlis“, „Diemedis“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai.

Lapkričio 10 d. progimnazijos mokiniams priesaiką davė naujai išrinktas mokinių prezidentas 7b klasės mokinys Armandas Stravinskas.

2017 m. spalio 17 dieną 3–8 klasių mergaitės dalyvavo futbolo festivalyje „Live your goals“.

Spalio 11 dieną mokiniai mokėsi tyrinėdami.

Spalio 6 dieną mokytojai aplankė Užnemunės žemumoje įsikūrusį Šakių rajoną.