Šaltiniečių bendruomenės susirinkimas romansų vakare

Jei penktadienio vakarą būtumėte netyčia užklydę į „Šaltinio” progimnaziją, tikriausiai būtumėte nepatikėję savo akimis: koridoriais vaikščiojo elegantiškos damos ir galantiški išsipustę ponai. Visi jie rinkosi į „Šaltinio” mokykloje vykusį romansų vakarą. Taip savo visuotinį narių susirinkimą nutarė pradėti  Šaltiniečių bendruomenė. Susisirinkusius jos narius sveikino Panevėžio miesto Kniaudiškių seniūnaitis Vilmantas Marcinkevičius. Beveik metus gyvuojančios Šaltiniečių bendruomenės nuveiktus ir ateityje planuojamus darbus pristatė bendruomenės pirmininkė, „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė. Po jos trumpo pranešimo prasidėjo visų taip lauktas romansų vakaras. 19-ojo amžiaus dvaro atmosferą primenančioje scenoje išvydome mini spektaklį, kurį dovanojo Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos ansamblis „Šaltinėlis". Išgirdome puikius romansus, klausėmės nuostabios poezijos, gitaros ir smuiko garsų. Šio pasirodymo siela ir įkvėpėja – jau devyniolika metų ansambliui vadovaujanti mokyklos muzikos mokytoja Virginija Skupienė. Dvare svečiavosi ir nostalgiškus romansus susirinkusiems atliko Kupiškio KC Subačiaus kultūros namų moterų retro duetas. Visus puikiai derančiais skambiais balsais džiugino Radviliškio KC Baisogalos kultūros namų vyrų kvintetas „Daina-va".  Skambant akordeono muzikai nuostabų retro vakarą vainikavo visų susirinkusiųjų atliktas romansas. Šaltiniečiai muzikos kolektyvams atsidėkojo gausiais plojimais.

Džiaugiamės sulaukę gražių atsiliepimų. Štai vienas jų: „Ačiū už šiltą, pavasariu kvepiantį ir džiugią nuotaiką dovanojusį Šaltiniečių bendruomenės suburtą vakarą“. Tikimės, kad tokių susibūrimų, vienijančių Šaltiniečius, ateityje bus dar daugiau.

Džiuginta Kropienė Įrašo autorius:
Džiuginta Kropienė
Specialioji pedagogė

5b klasės mokiniai prieš pavasario atostogas mokyklos skaitykloje surengė parodą, skirtą Lietuvos kompozitoriui ir dailininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.

Tauragėje vyko Lietuvos „Šaltinio“ vardą turinčių mokyklų mokinių ir mokytojų konferencija „Integruoti projektai įvairių dalykų mokyme“. Renginyje šauniai projektus pristatė mūsų progimnazijos mokiniai.

Kovo 23 ir 30 dienomis ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo „Atradimų laboratorijos“ užsiėmimuose.

Kovo 28 dieną progimnazijos aktų salėje vyko Panevėžio miesto bendrojo ugdymo mokyklų 3–4 klasių mokinių ugdymo karjerai konkursas „Pasimatuok profesiją“.

6a klasės mokiniai ir jų lietuvių kalbos bei istorijos mokytojos kovo 27 d. lankėsi Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, kurioje veikė paslauga „Laiko portalas“.