Lietuvių kalbos dekada

2017 m. vasario 20 – kovo 3 dienomis mokykloje 5–8 klasių mokiniams buvo organizuota Lietuvių kalbos dekada.

Jos veikloje dalyvavo visi mokiniai. Vienas iš renginių – projektas „Svečiuose...“. Mokiniai ir mokytojai teatre „Menas“ žiūrėjo spektaklį „Ida iš šešėlių sodo“, po to jį aptarė per lietuvių kalbos pamokas. Mokiniai lankėsi Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje. Edukacinės programos metu susipažino su bibliotekos istorija, knygų fondais, abonentu, rankraščių skyriumi, mokėsi tarp gausybės leidinių surasti sau reikalingą. Dekados metu klasių komandos dalyvavo Protų mūšiuose „Apie kalbą, literatūrą, istoriją ir Tėvynę“. Nugalėjo 6a, 8a klasių mokiniai. Raštingiausio mokinio konkurse varžėsi geriausiai lietuvių kalbą mokantys mokiniai. 5–6 klasių tarpe nugalėjo Pijus Palujanskas, Saulė Šiaulytė, Rusnė Charisovaitė, Nedas Baranovskij. Geriausiai diktantą iš 7–8 klasių mokinių parašė septintokė Vaiva Žitiniavičiūtė. Dar vienas renginys, kuriame dalyvavo visi mokiniai, – projektas „Apie lietuvių kalbą linksmai“. Penktokai iliustravo frazeologizmą, šeštokai kūrė istoriją iš tos pačios raidės, septintokai sudarė moksleivių žargono žodynėlį, o aštuntokai, parašę žargonu laišką, jį „išvertė“ į bendrinę kalbą. Atlikti darbeliai papuošė mokyklos erdves.

Lietuvių kalbos dekada mokykloje buvo sudėtinė šalyje organizuotų Lietuvių kalbos dienų dalis.

Liucija Lašinienė Įrašo autorius:
Liucija Lašinienė
Lietuvių kalbos mokytoja

3a, 3b klasių mokiniai, jų tėvai, mokytojos Snaigė Varanauskienė, Vida Baronienė, Rasa Andrikonienė, Aušrinė Kuncevičienė, Daiva Dambrauskienė nuo 2016 m. rugsėjo iki 2017 m. vasario dalyvavo trumpalaikiame integruotame pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, matematikos, dailės ir technologijų, kūno kultūros projekte „Aš – žmogus“.

1–8 klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Geltona, žalia, raudona – tai Lietuva“, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

2b klasės mokiniai, mokytoja Aušra Klevečkienė ir logopedė Dalia Gudienė vykdė trumpalaikį integruotą kalbinės raiškos, kūrybiškumo bei informacinių technologijų projektą „Raktelis kūrybiškumui“.

Vasario 28 dieną progimnazijos kieme šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai.

2016 m. lapkričio – 2017 m. vasario mėnesiais „Šaltinio”, Senvagės, „Vilties“ ir „Saulėtekio“ progimnazijų 3–4 klasių mokiniai dalyvavo nuotoliniame projekte „Kuriame istorijas“.